Wesołych Świąt!

 

 
Urodziny Syberki

 

 
Mnie nie jest wszystko jedno

 

 
Medal od Izby Budownictwa

Z rąk Tadeusza Wnuka, Prezydenta Śląskiej Izby Budownictwa - kiedyś m. in. Prezydenta Sosnowca, Wojewody Katowickiego i Senatora RP - otrzymałem jubileuszowy Medal 20-lecia Izby, przyznany przez jej Radę za efektywną współpracę i wspieranie działalności samorządu gospodarczego budownictwa.

 

 

 

 

Foto: FB Śląska Izba Budownictwa

 
Lewica jest demokratyczna

 

 

 

Zapraszam do przeczytania całego artykułu:

Lewica przeciw bolszewikom  [Pobierz]

 
Nowi patroni ulic w Będzinie

 

 

Zapraszam do przeczytania całego artykułu:

Będzin wybrał lokalnych bohaterów na nowych patronów ulic [Pobierz]


 
Jaka demokracja w Polsce?

"(...) demokracja jest dla ludzi w miarę inteligentnych, czyli dla olbrzymiej większości społeczeństwa. (...) Niestety, (...) wzrost demokratycznej głupoty ma charakter gwałtowny i powszechny. Dotyczy zarówno społeczeństw, jak i władz demokratycznych."
Dzisiaj w Polsce każdy człowiek i obywatel (obywatel to przede wszystkim kategoria prawna i byt polityczny), szczególnie ten w miarę inteligentny, ma prawo i obowiązek przeczytać książkę "Jaka demokracja?" Marcina Króla, wybitnego filozofa polityki i historyka idei.
Lektura tej publikacji jest nam tak potrzebna jak powietrze, którym oddychamy.


 
Prymas Polski o Konstytucji RP

"Mamy szanować ład konstytucyjny, który jest gwarantem naszego bycia razem i współistnienia, a nie nadwyrężać go czy wręcz omijać."

Fragment homilii Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka podczas Mszy św. sprawowanej z okazji jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia 2017 r. na Jasnej Górze.

 
Zapraszam na dyżury w II półroczu 2017 roku

 

 
Odwołanie dyżurów wakacyjnych 2017

 

 
Z Prezydentem Kwaśniewskim o Kazimierzu Wielkim

Przy okazji mojego udziału w II Kongresie Forum Postępu w Warszawie przekazałem Prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu niedawno wydany przewodnik "Kazimierz Wielki w Będzinie". Przekazałem Jemu i Jego małżonce.
Oboje byli w Będzinie w 2000 r. Prezydent w ramach kampanii wyborczej przed swoją II kadencją. Jolanta Kwaśniewska - dzięki Sławomirowi Pietrasowi, Honorowemu Obywatelowi naszego miasta - na zaproszenie ówczesnych Prezydenta Będzina Antoniego Marcinkiewicza i Starosty Będzińskiego Wiesława Jędrusika odwiedziła Zamek Piastowski (Kazimierzowski), Teatr Dzieci Zagłębia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Pałac Mieroszewskich. Organizowałem Jej pobyt w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 
Z legendą Solidarności

Uczestnicząc z Sylwią Cieślar, Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Śląskiego, w Konwencie Przewodniczących Sejmików Województw RP w Gdańsku, mieliśmy okazję zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności na historycznych terenach Stoczni Gdańskiej, gdzie po wystawie oprowadzał nas Jerzy Borowczak, legenda Solidarności, jeden z czterech liderów strajku w sierpniu 1980 r. w Stoczni.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 10