Aktualności
Wesołych Świąt!

 

 
Forum Postępu

28 listopada 2015 r. w Warszawie, z udziałem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Premierów Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera, odbyła się konferencja "Lewica w nowej rzeczywistości. Współpraca, strategia, program", zorganizowana przez Forum Postępu: edukacja, kultura, polityka.

 

Deklaracja Forum Postępu [Pobierz]

 

W czasie obrad, Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska przedstawiło wydaną właśnie reedycję książki Eduarda Bernsteina "Zasady socyalizmu i zadania socyalnej demokracyi", fundamentalnego dzieła socjaldemokracji, której jestem redaktorem.

 

Wystąpienie redaktora na promocji książki [Pobierz]

 

 

 

 

Eduard Bernstein "Zasady socyalizmu i zadania socyalnej demokracyi" [Pobierz]

 

 

 
Maja i Kazimierz

Moja UKOCHANA KSIĘŻNICZKA i mój król.

 

 
Z moimi byłymi szefami

W uroczystej gali IV edycji Nagrody Samorządowej im. Norberta Barlickiego, przyznawanej przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska, w czasie której Nagrodą w kategorii - Jednostka Samorządu Terytorialnego uhonorowano Będzin, uczestniczyłem z moimi byłymi szefami: (od lewej) Michałem Czarskim, Marszałkiem Województwa Śląskiego, Andrzejem Szarawarskim, Posłem na Sejm RP i Wiesławem Jędrusikiem, Starostą Będzińskim.

 

Foto: Marek Święs

 
Zasłużony dla Kultury Polskiej

24 września 2015 r., w czasie gali 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Będzina, odebrałem z rąk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Beaty Małeckiej-Libery przyznaną mi przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" dla osoby wyróżniającej się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury.

Ta odznaka jest dowodem uznania dla całego Towarzystwa i jego działalności dla dobra królewskiego miasta Będzina i jego mieszkańców.

Członkiem TPB jestem od 22 maja 1999 r.

 

 

Foto: Wojciech Borkowski

 
30-lecie Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego

W Roku Samorządu Terytorialnego w dniu 18 września w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona 30. rocznicy przyjęcia przez Radę Europy w Strasburgu Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego, która weszła w życie w 1988 r.

 

Karta jest aktem prawnym regulującym status samorządu terytorialnego w skali międzynarodowej. Polska ratyfikowała ją w całości w 1993 r. W części I dokument określa koncepcję samorządu terytorialnego.

 

 
Zapraszam na dyżury w II półroczu 2015 roku

 

 

 

 
"Władze..." w Matrasie

W będzińskiej księgarni Matras przy ul. Małachowskiego można otrzymać książkę "Władze samorządowe królewskiego miasta Będzina 1990-2015". Zapraszam!

 
Jak wybieramy prezydenta miasta

 

 

Pozycja rady w systemie władzy samorządowej - RAPORT - [Pobierz]

 


 
Odwołanie dyżurów wakacyjnych

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 12