Aktualności
Cimoszewicz o młodych w polityce

 

 
Europejski Kongres Samorządów

W Roku Samorządu Terytorialnego w dniach 4-5 maja w Krakowie obradował Europejski Kongres Samorządów. To druga - po marcowym Kongresie 25-lecia Samorządu Terytorialnego - ogólnopolska uroczystość rocznicowa.

 

 

Prof. Jerzy Stępień na 25 lat samorządu terytorialnego - [Pobierz]

 
Wesołych Świąt!

 

 
Rok Samorządu Terytorialnego

25 lat temu, z inicjatywy Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, na mocy ustaw o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i o samorządzie terytorialnym z 8 marca 1990 r., samorząd terytorialny stał się podstawową formą organizacji lokalnego życia publicznego, a gmina stała się podstawową jednostką samorządu terytorialnego.

Rok 2015 jest Rokiem Samorządu Terytorialnego. Ustanowił go Senat Rzeczypospolitej Polskiej, a patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Przez cały rok władze państwowe i samorządowe organizować będą wiele ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń rocznicowych. Centralną uroczystością był Kongres 25-lecia Samorządu Terytorialnego, który w dniach 5-6 marca obradował w Poznaniu.

 

 

"Władze samorządowe królewskiego miasta Będzina 1990-2015" to publikacja opracowana i wydana w Roku Samorządu Terytorialnego w Będzinie.

 

 

Władze samorządowe królewskiego miasta Będzina 1990-2015 - [Pobierz]

Relacja z promocji książki  [Zobacz film]

 

O książce w "Nowym Zagłębiu".

 

 
25-lecie powstania SdRP

29 stycznia 1990 r. powstała Socjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej. 22 maja 1990 r. zostałem jej członkiem.

W 25. rocznicę powstania partii Zbyszek Zaborowski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Wiceprzewodniczący Klubu Poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wydał okolicznościową publikację.

 

 

Z tej okazji w Będzinie odbyła się promocja książki "Stanisław Chrzanowski 1933-1999. Księga pamiątkowa". Publikacja ukazała się pod koniec grudnia 2014 roku w 15. rocznicę śmierci jej bohatera.

 

 

 

Stanisław Chrzanowski 1933-1999. Księga pamiątkowa - [Pobierz]

 

O książce w "Nowym Zagłębiu".

 

 

 
Zamiast w "Trybunie Zagłębiowskiej"

Przed ostatnimi wyborami samorządowymi poproszono mnie o napisanie kilku krótkich, konkretnych w swej treści, tekstów do "Trybuny Zagłębiowskiej", pisma wydawanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej na terenie Powiatu Będzińskiego. Napisałem je. Jednak w "Trybunie..." nie ukazały się. Mam nadzieję, że nie ze względu na treść. Dlatego zamieszczam je poniżej.

W Radzie Miejskiej przed końcem kadencji - [Pobierz]

Absolutorium do RIO - [Pobierz]

Przed 25-leciem samorządu - [Pobierz]

 

 
Zapraszam na dyżury w I półroczu 2015 roku

 

 
Wesołych Świąt!

 

 
Pierwsza sesja Rady Miejskiej VII kadencji

28 listopada na pierwszych dwóch sesjach zainaugurowała działalność Rada Miejska Będzina, wybrana w ostatnich wyborach samorządowych na lata 2014-2018.

 

Foto: Marta Sowińska-Kłosowska

 

Po 20. latach działalności samorządowej i 12. latach (z przerwą) przewodniczenia Radzie Miejskiej podjąłem decyzję, spowodowaną kilkoma przyczynami, z których najważniejsza to priorytety rodzinne, że nie będę ubiegał się ani o funkcję przewodniczącego Rady, ani o inną funkcję w Radzie i w tej kadencji zostanę radnym bezfunkcyjnym.


Foto: Wojciech Borkowski

 

Prof. Jerzy Stępień o samorządzie gminnym - [Pobierz]

 
Władze Będzina 2010-2014

19 listopada, 3 dni po wyborach samorządowych i na 2 dni przed zakończeniem VI kadencji, na 56. ostatniej sesji zebrała się Rada Miejska Będzina.

Foto: Wojciech Borkowski

 

Porządek obrad sesji obejmował m.in. sprawozdanie Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Brodzińskiego z działalności Rady w latach 2010-2014.

Materiały źródłowe do działalności stanowiącej Rady Miejskiej Będzina 2010 - 2014 - [Pobierz]


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 12