Wesołych Świąt!

 

 
660 lat Będzina

 

 
Serdecznie dziękuję!!!

 

 
Proszę o głosy poparcia 21 października

 

 

 
Mój program na lata 2018-2023

 

 
Kandyduję na radnego

Za miesiąc, 21 października, odbędą się wybory samorządowe. Postanowiłem jeszcze raz kandydować na radnego Rady Miejskiej Będzina.

Myślę, że moja wiedza i doświadczenie, kwalifikacje i kompetencje, inicjatywy i przedsięwzięcia, dorobek i osiągnięcia ostatnich 24 lat działalności samorządowej i społecznej upoważniają mnie do tego.

Zawsze kandydowałem z list wyborczych lewicy, dlatego kandyduję z Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Komoniewskiego w okręgu obejmującym Syberkę oraz Górki Małobądzkie.

Serdecznie proszę wszystkich moich przyjaciół, kolegów, znajomych o głos 21 października. Proszę też o przekazanie Waszym znajomym z Syberki i  Górek Małobądzkich dobrych słów o mnie.

 

 
Zapraszam na dyżury w II półroczu 2018 roku

 
Pół demokracja, pół dyktatura

Poniżej fragment wypowiedzi György Spiró, pisarza węgierskiego.

 

 
Krótka historia demokracji

Całkowicie podzielam podgląd Winstona Churchilla, że "demokracja jest bardzo złym ustrojem, jednak do tej pory nie wymyślono niczego lepszego".


Demokracja jest dzisiaj w kryzysie. Pierwsza przyczyna to rewolucja technologiczna, zmiana sposobu komunikowania się ludzi. Dodatkowo media tradycyjne i społecznościowe kreują współczesną rzeczywistość. Druga to rewolucja demograficzna, migracje i starzenie się. Wreszcie trzecia - upadek partii tradycyjnych, które dawną aktywność szeregowych członków płacących składki zastępują dzisiaj wydarzeniami medialnymi, zawierającymi najczęściej skrajne informacje.

Politycy tworzą ludziom sztuczny świat. Brak jest wartości i programów. Polityk to produkt, który można sprzedać. Wybory nie są merytoryczne, tylko emocjonalne. Polityka to sprzedaż kłamstwa.


Polecałem "Jaka demokracja?" Marcina Króla. Teraz zachęcam do "Krótkiej historii demokracji", niezbędnika inteligenta "Polityki".

 

Okładka  [Pobierz]

 
Jak wybierają prezydenta miasta w Europie

 

 

Zapraszam do przeczytania całego artykułu:

Wybieranie organów wykonawczych w Europie  [Pobierz]

 
Wesołych Świąt!

 

 
Plan Syberki

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 10